Kobiety malują się w różnym wieku i stosują kilka rodzajów makijażu. Najczęściej malują się na co dzień do pracy i jest to delikatny, naturalny make up. Na specjalne okazje i wieczorne wyjścia decydują się na odważne kolory.

Najlepsza firma kosmetyczna na rynku

noubaDla kobiet makijaż bywa drugą twarzą, dlatego przykładają do niego wiele uwagi, aby był idealny. Może on być delikatny, aby wydobyć i podkreślić naturalne piękno kobiece, lub mocny, wyraźnie zaznaczający oczy, usta i kości policzkowe. Z makijażem łatwo przesadzić, więc lepiej stosować zasadę im mniej na twarzy, tym lepiej. Jedną z najlepszych marek kosmetycznych jest firma Nouba. Jest to polska firma, która produkuje pełną gamę kosmetyków do makijażu. W jej ofercie znajdziemy różne rodzaje szminek, podkładów do twarzy, tuszy do rzęs, a także lakierów do paznokci. Podkłady z tej firmy są intensywnie kryjące w formie płynnej, pudru mineralnego i musu do twarzy. Są dostępne w odcieniach jasnego beżu, po ciemny brąz, więc będą pasować do każdej cery. Firma Nouba posiada także serię kierowaną dla osób z cerą z niedoskonałościami i są to produkty z dużą ilością pigmentów kryjących. Posiadają bogate palety kolorowych cieni do powiek w wersji matowej i połyskującej z drobinkami. Wszelkie korektory, rozświetlacze i bazy pod podkład są dostępne w kilku odcieniach idealnie pasujących do koloru karnacji. Dobre firmy kosmetyczne poza kosmetykami, oferują swoim klientom także specjalne pędzelki, dzięki którym łatwo i szybko wykonamy makijaż.

Zanim kupimy odpowiedni podkład, korektor, czy szminkę, najlepiej najpierw jest ją przetestować. W drogeriach i sklepach kosmetycznych są dostępne testery poszczególnych produktów do makijażu, których może użyć i sprawdzić jak się zachowują w ciągu dnia.