Kiedy firma zaczęła mi się rozwijać, to coraz częściej inwestowałem. Stawiałem na rozwój, ponieważ był on dla mnie najważniejszy. Zatrudniałem coraz więcej ludzi i zapanowanie nad czasem ich pracy było coraz trudniejsze. Musiałem coś na to zaradzić i nawet miałem pomysł.

Czas pracy ewidencjonowany w nowoczesnym programie

programy do ewidencji czasu pracyMój kumpel Zenek dłużej niż ja prowadził firmę i miał o wiele większe doświadczenie. Zatrudniał też więcej osób i dlatego właśnie to jego postanowiłem poprosić o pomoc. Zenek powiedział mi, że posiada program do ewidencji czasu pracy i dzięki temu wszystko ma pod kontrolą. Zainteresowało mnie to rozwiązanie, dlatego zacząłem dopytywać go o szczegóły. Kiedy Zenek mi wszystko wytłumaczył, to poprosiłem go o namiar na firmę, która tworzyła programy do ewidencji czasu pracy, ponieważ zamierzałem skorzystać z jej usług. Oferowano tam programy dla firm różnej wielkości, dzięki temu czas pracy każdego pracownika można było odpowiednio kontrolować, a na tym zależało mi najbardziej. Posiadałem powierzchowną wiedzę na temat takiego programu, ale wiedziałem, że zgłaszam się do profesjonalnej firmy, która odpowiednio mnie ukierunkuje. Kiedy już doszło do spotkania, to przedstawiłem swoje wymagania, sytuację w firmie, podałem ilość zatrudnionych osób. Na tej postawie stworzono dla mnie odpowiedni program do ewidencji czasu pracy, który jak się okazało, był bardzo prosty w obsłudze i co ważne, wiarygodny. Właśnie takiego programu potrzebowałem w swojej firmie.

Po roku zainwestowałem jeszcze w oprogramowanie dla działu dystrybucji oraz kupiłem program do księgowania faktur. Dzięki tym zmianom wszystkim lepiej się pracowało. Pozwalało to na unikanie błędów, które właściwie przestały się pojawiać. Podjąłem słuszne decyzje.