W ostatnim czasie na wielu zawodach można zauważyć duża liczbę medali zrobionych z pleksi. Jest to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do tworzenia takich medali i bardzo często stosuje się go na zawodach nieco niższej rangi. Takie medale są bardzo trwałe, a przy tym ich koszt produkcji nie jest zbyt duży, co jest główną przyczyną ich wyboru, przez organizatorów zawodów.

Atrakcyjne medale dla zawodników

medale z pleksiJak się okazuje bardzo wiele osób cieszy się z samego faktu otrzymania medal i na większości zawodów czy to sportowych czy naukowych nawet uczestnicy dostają medal. Dzięki technice robienia takich medali z pleksi organizatorzy mogą pozwolić sobie na zamówienie ich w zdecydowanie większej ilości. Dzięki temu medale z pleksi stają się bardzo popularne, a sprawiają one że dani zawodnicy czują się niesamowicie docenienie. Szczególnie dla wszystkich uczestników robi się takie medale gdy są zawody organizowane dla dzieci. Wówczas żadne z nich nie czuję poszkodowane, że nie otrzymało nagrody za udział, co w przyszłości odbija się na ich pozytywnym nastawieniu do brania udziału w takich zawodach. Możemy kolekcjonować sobie takie medale i później wspominać, jaki wysiłek trzeba było włożyć aby je osiągnąć, mimo iż nie maja one żadnej wartości materialnej, jak medale olimpijskie robione z metali szlachetnych, lecz maja one o wiele większe znaczenie sentymentalne dla takiej osoby, która go zdobyła.

Cieszy nas fakt, że wszyscy zawodnicy na lokalnych zawodach zawsze są obdarowywani choćby drobnym medalem za sam udział wówczas nie ma niesmaku po przegranej, tylko jest to drobna nagroda pocieszenia, a dzięki taniej  produkcji takich medali praktycznie na wszystkich zawodach jakie się odbywają wszyscy je otrzymują.