Piła do cięcia drewna znajduje swoje zastosowanie w wielu miejscach. Tego rodzaju piły są powszechnie stosowane  w warsztatach stolarskich. Wielu miłośników mają również pośród osób, które lubią majsterkowanie. Piły spełniają tylko jedną funkcję, a mianowicie tną drewno, ale robią to w na tyle dobry sposób, że są bardzo popularne.

Jak jest zbudowana piła stołowa?

piły stołowe tarcza 315mmCała piła do cięcia drewna składa się tak naprawdę z czterech elementów, takich jak silnik elektryczny, tarcza do cięcia, obudowa piły i stolik. Silnik elektryczny to bezszczotkowa jednostka napędowa, zasilana prądem elektrycznym, generująca dużą moc. Dużą zaletą tych silników jest to, że pracują one bardzo cicho, dzięki temu praca przy pile jest przyjemna, bo nie męczy naszych uszu. Tarcza do cięcia wykonana jest z wysokiej klasy stali nierdzewnej, dzięki temu jej żywotność jest bardzo długa. Jeśli chodzi o piły stołowe tarcza 315mm jest najpopularniejszym rodzajem tarczy, ponieważ właśnie ten rozmiar tarczy jest najbardziej uniwersalny. Obudowa, która okrywa cały silnik i przekładnie, która przekazuje obroty silnika na tarcze, jest wykonana z żeliwa lub aluminium, jest to zależne od konkretnego rodzaju piły. Obudowa jest tak wykonana, aby pomieściła wszystkie elementy piły, ale nie była zbyt duża, po to aby piła nie była dużych rozmiarów. Obudowa jest pokryta kilkoma warstwami lakieru, które mają na celu zabezpieczenie jej powłoki. Stolik jest tak wykonany, aby umożliwiał nam położenie na nim kawałka drewna, który ma został przecięty.

Dostępność na rynku pił stołowych jest bardzo duża, dzięki temu nie mam żadnego problemu z zakupem jednej z nich. Zakupu możemy dokonać za pośrednictwem internetu, prosto ze strony producenta. Koszt zakupu takiej piły do użytku prywatnego to nie więcej niż trzysta złotych.