Osoba, której organizm wykazuje nietolerancję na określony składnik ma utrudnione życie, a każdy wybór może powodować dyskomfort. Uczuleni na biżuterię mogą jednak bez obaw wybrać sztuczną biżuterię bez niklu, która nie spowoduje reakcji alergicznej.

Wyroby biżuteryjne bez niklu są hipoalergiczne

sztuczna biżuteria bez nikluKiedy każde włożenie kolczyków kończy się opuchniętym płatkiem ucha i  swędzeniem nie do opanowania często ma się ochotę już nigdy więcej nie zakładać ozdób. Jednak kiedy przykre wspomnienia nieco osłabną, a nadarzy się okazja do wielkiego wyjścia, znów korci nas do włożenia błyskotek. W moim przypadku sprawdziła się sztuczna biżuteria bez niklu która nie powodowała reakcji obronnej organizmu. Pamiętam moją ulgę, gdy odkryłam, że mogę bez przykrych objawów nosić inne kolczyki niż pierwsza para zakupiona w salonie pircingu. Szybko poszukałam informacji na temat producenta i okazało się, że wystarczy aby kolczyki były wykonane ze stali chirurgicznej abym mogła ich używać bez niemiłych niespodzianek. Pamiętam z jaką radością zaczęłam wówczas wybierać kolejne pary małych, ślicznych sztyftów. Niestety, większe formy były ciężkie i mimo wszystko podrażniały. Dlatego jeśli walczysz z alergią na nikiel, również nie wybieraj zbyt ciężkich form sztuczniej biżuterii, zwłaszcza gdy dopiero testujesz swoje możliwości. Kolejna rada to zakupy w sprawdzonych miejscach. Ryneczki i bazarki odpadają, nawet jeśli błyskotki mają oznaczenie „stainless steel”, bo nie będziesz w stanie zweryfikować skąd one właściwie pochodzą.

Dobrym miejscem do kupowanie sztucznej biżuterii bez niklu są sklepy internetowe. Zazwyczaj na stronach produktów widnieje dokładna informacja o producencie i składzie procentowym stopu, z jakiego dany produkt jest wykonany więc możesz dokonać pewnych zakupów.