Mój samochód miał już parę, dobrych lat. Nie chciałem się z nim rozstawać, gdyż dalej było to nowe auto dopiero co kupione prosto w salonie. Dlatego też zdecydowałem się tylko je odpowiednio odświeżyć, tak aby prezentowało się na przyzwoitym poziomie w porównaniu do innych aut na ulicach.

Malowanie proszkowe karoserii samochodu

malowanie proszkowe inowrocławGłównym problemem było wiele zarysowań lakieru oraz sporej wielkości odprysk na dachu. Był on spowodowany zamarznięciem wody w tym miejscu i wyglądał bardzo nieestetycznie. Dlatego też musiałem coś z tym zrobić, tak samo jak z licznymi obiciami na drzwiach, zapewne wykonanymi przez innych kierowców otwierających drzwi w swoim pojeździe. Tym razem postanowiłem zainwestować w rozwiązanie trwalsze i bezpieczniejsze. Mianowicie chodzi mi o malowanie proszkowe Inowrocław posiada warsztaty oferujące tego typu lakierowanie pojazdu. Wykorzystanie lakieru proszkowego jest znacznie tańsze, a jest on przy tym zdecydowanie trwalszy od standardowego, metalicznego rozwiązania. Lakier proszkowy wiąże się bezpośrednio ze strukturą karoserii, dlatego też jest on niesamowicie odporny na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Oczywiście możliwe jest jego wypolerowanie, co sprawia, że wygląda on praktycznie tak samo jak lakier metaliczny. Oko zwykłego człowieka nie będzie w stanie odróżnić tych dwóch rodzajów lakieru. A zatem oferuje on estetykę na tym samym poziomie przy znacznie niższej cenie oraz przy zdecydowanie większej trwałości. Rozwiązanie to jest niesamowicie praktyczne, dlatego też zdecydowałem się na nie praktycznie bez wahania.

Z samego lakierowanie jestem niesamowicie zadowolony. Mój samochód wygląda świetnie i uderzenia drzwiami w karoserię nie są mu już straszne, gdyż takie płytkie uszkodzenie nie zrywa lakieru proszkowego. Dlatego też myślę, że taka powłoka posłuży mi jeszcze na długie lata użytkowania auta.