Kuchnia jest takim miejscem w każdym domu, które ulega największym i najtrudniejszym do usunięcia zabrudzeniom. Narażona jest przede wszystkim na wszędobylski tłuszcz, który często pryska nam z patelni lub unosi się w parze wodnej, osiadając na szafkach i blatach. Warto więc zaopatrzyć się w kuchni w specjalistyczną chemię domową, która doskonale poradzi sobie z trudnymi zabrudzeniami.

Czysta kuchnia dzięki płynowi zwalczającemu tłuszcz

odtłuszczaczKażda kuchnia podczas gotowania narażona jest na duże i trudne do usunięcia zabrudzenia. Choćbyśmy nie wiadomo jak się starali to i tak narażeni jesteśmy na kapiący tłuszcz, rozlane mleko, rozsypaną mąkę i przyprawy i tak dalej. Samo gotowanie lub smażenie powodują, że na naszych szafkach osadza się lepka maź. Żeby skutecznie posprzątać kuchnię potrzebujemy odpowiedniej chemii domowej. W każdej kuchni doskonale sprawdzi się odtłuszczacz, który jest wyspecjalizowany pod kątem usuwania organicznych zanieczyszczeń. W skład takich odtłuszczaczy wchodzą odpowiednio skoncentrowane związki powierzchniowo- czynne, które są w stanie usuwać tłuszcz. Same związku powierzchniowo czynne przyczepiają się jedną stroną do zabrudzenia, a drugą stroną wiążą się z wodą, która wypłukuje takim sposobem brud. Odtłuszczacze różnych firm działają zazwyczaj bardzo podobnie. Trzeba z nimi spryskać zanieczyszczoną powierzchnię i odczekać kilkanaście minut. Potem należy zmyć czyszczoną powierzchnię dużą ilością wody. Taki odtłuszczacz jest w stanie usunąć nawet stare plamy.

Jednym z najbardziej narażonych na zabrudzenia miejsc w naszym domu jest kuchnia. To w niej gotujemy i smażymy, używając dużej ilości tłuszczu. Jego mieszanka z innymi produktami ubocznymi gotowania przykleja się do kuchennych powierzchni, tworząc trudną do usunięcia powłokę. Na szczęście są na rynku specjalistyczne produkty, takie jak odtłuszczacze, które radzą sobie z zabrudzeniami.