Od wielu lat wiedziałam, jak ma wyglądać mój przyszły dom. Niestety wśród ofert domów na sprzedaż nie natrafiłam na nic interesującego, w dobrym stanie i do tego odpowiadającej mi cenie. Zaczęłam więc myśleć o kupnie działki i postawieniu na niej takiego domu, jaki mi się marzy. Odpowiedniego projektu szukałam wśród tych już gotowych.

Dom jednorodzinny – projekt idealny

projekty domów jednorodzinnych wrocławPrzejrzałam setki projektów, jednak wśród nich niewiele było naprawdę dobrych. Właściwie w każdym z nich coś mi nie pasowało: a to układ pomieszczeń, a to rozmiar pokoi, umiejscowienie garażu i tak dalej. Chociaż mogę dopłacić za wprowadzenie określonych poprawek, to jednak nie zdecydowałam się na taką opcję. Taki projekt z poprawkami, żeby był dla mnie przynajmniej zadowalający, kosztowałby podobnie, co projekt indywidualny i ostatecznie to na taką opcję się zdecydowałam. Okazało się, że nie tylko projekty domów jednorodzinnych Wrocław ma w ofercie, ale można też znaleźć wiele dobrych biur projektowych, tworzących takie rzeczy na zamówienie. Okazało się to świetną decyzją, ponieważ trafiłam na dobrą firmę. Mogłam opowiedzieć, czego właściwie potrzebuję, jaką mam wizję, pokazać przykłady domów, które mi się podobają. Do tego doszły oględziny działki, żeby nie tylko dobrze na niej umiejscowić dom, ale też uwzględnić w projekcie sposoby na mniejsze zużycie energii na ogrzewanie, na przykład poprzez umiejscowienie garażu, spiżarni i wejścia od północy, ponieważ te pomieszczenia nie potrzebują dogrzewania światłem słonecznym.

Projekt mojego jednorodzinnego domu uwzględnia pokój dzienny i gabinet, w którym będę spędzać dużo czasu, na południowej stronie domu, a sypialnię od wschodu. Całość jest prosta, nieprzekombinowana. Układ pomieszczeń w domu jest optymalny i bardzo mi odpowiada – projekt jest dla mnie idealny.