W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób boryka się z problemami z kręgosłupem, które spowodowane są nierównymi długościami nóg. W przypadku, gdy ta różnica, wynosi jedynie kilka centymetrów, wszystko wydaje się być w normie i jest to prawie nieodczuwalne, jednak, gdy ta różnica jest zbyt duża, może przyczynić się to do różnych nieprzyjemnych skutków.

Wkładka ortopedyczna w bucie

wkładki do butówJeżeli różnica pomiędzy naszymi nogami wynosi kilka centymetrów, w szybki i tani sposób możemy oszukać nasz kręgosłup stosując odpowiednie wkładki do butów które znajdziemy, w każdej aptece i sklepie ortopedycznym. W zależności od tego, jaką mamy różnice, taką stosujemy wkładkę. Wkładka do butów wygląda tak, jak mały klin. Mocowana jest, za pomocą taśmy dwustronnej do oryginalnej wkładki,w bucie. Jednak, aby wkładka ortopedyczna, trzymała się dobrze to musimy zadbać o to, aby oryginalna wkładka, w naszym bucie była odpowiednia. Jeżeli z jakieś przyczyny zmienialiśmy wkładkę, musimy zadbać o to, by nowa wkładka była odpowiedniej długości. Zbyt krótka wkładka spowoduje przemieszczanie się nogi, natomiast zbyt długa będzie powodowała dyskomfort podczas użytkowania butów. Musimy również zadbać o to, by w obu butach znajdowały się wkładki tej samej grubości, dzięki czemu po zastosowaniu wkładki ortopedycznej, uzyskamy wysokość odpowiednią, do tego by skorygować wadę kręgosłupa.

Pomimo tego, że wydaje się, iż wkładka w bucie nie ma żadnego znaczenia, jest całkiem inaczej. Dzięki odpowiedniej wkładce, możemy użytkować buty ciesząc się, z komfortu użytkowania. Źle dobrane wkładki mogą powodować dyskomfort, możemy czuć, że nasza noga przemieszcza się, w bucie przez co będziemy się irytować, ale także może powodować to zbyt duże pocenie się stopy, co prowadzić  będzie do odparzeń.