Jednym z najważniejszych elementów wystroju w pokoju każdego dziecka jest łóżeczko. A jeśli łóżeczko to i pościel. Wybierając kołderkę, poduszkę czy nawet poszewkę warto zwrócić uwagę zarówno na jakość samego wykonania jak i na materiały z jakich zostały zrobione. Kolorystyka, wzornictwo – mogą przyprawić o zawrót głowy, wybór jest tak ogromny.

Jaka powinna być pościel dziecięca?

pościele dziecięcePrzede wszystkim pościele dziecięce powinny być antyalergiczne. Wykonane z materiałów, które łatwo będzie utrzymać nam w czystości. Jeśli decydujemy się na poduszkę lub kołderkę z syntetycznym wypełnieniem antyalergicznym typu ocieplina dobrze by było gdyby pościel była pikowana. Ten prosty krawiecki zabieg będzie trzymał ocieplenie na miejscu dzięki czemu nie będzie przesuwał się w praniu i zbijał w kłębowiska. Już dawno z użytku wyszły pościele z naturalnym wypełnieniem typu puch czy pióra zwłaszcza w przypadku pościeli przeznaczonej dla dzieci. Dlatego jeśli ktoś będzie szukać wypełnienia tego typu może mieć problem ze znalezieniem takiej oferty. Pościele dziecięce powinny także być oddychające. Trzymać odpowiednią temperaturę ciała, aby dziecko nie pociło się pod nimi, ale tez i nie marzło. Jest teraz wiele kołder typu 2 w 1. Są to dwie cienkie kołdry spięte na zatrzaski. Gdy jest zimniej spinanym dwie razem, jeśli jest ciepło używamy tylko jednej. Jest to bardzo fajne pod względem funkcjonalności rozwiązanie.

Jeśli chodzi o wzornictwo to wybór jest ogromy. Znajdziemy pościele z ulubionym bohaterem z bajki albo z ukochanym zwierzątkiem. Dla mniejszych dzieci pościele mogą być mniej wzorzyste aby mogły łatwiej zasnąć a wzory zbytnio nie rozbudzały ich ciekawości i uwagi. Im bardziej kolorowe tym sen schodzi na dalszy plan. Bardzo fajne są też kołdry dwustronne. Dzięki temu przewracając pościel na drugą stronę możemy szybko zmienić wygląd łóżka, a dziecko będzie taką pościel odbierać zawsze jako nową i ciekawą.