Office 365 to rozwiązanie, które bardzo często jest spotykane w dzisiejszych firmach, gdzie przedsiębiorcy szanują swój czas i po prostu chcą pracować na najlepszym oprogramowaniu, które jest dostępne na rynku. Jeśli mogę coś powiedzieć, to faktycznie migracja na taką platformę trochę czasu wymaga – z jednej strony trzeba przeszkolić pracowników z korzystania z oprogramowania, z drugiej też dostarczyć najlepsze programy.

Programy w pakiecie Office 365

migracja office 365Wiele dostępnych rozwiązań i przede wszystkim bardzo dużo funkcji, na które mogą się zdecydować pracownicy, którzy będą chcieli pracować na takich opcjach to bardzo duża zaleta. Jak najbardziej mogę więc powiedzieć, że sama migracja office 365 nie jest problematyczna. Bardziej powiedziałbym z własnego doświadczenia, że jest to proces, który faktycznie wymaga trochę czasu i trzeba się do tego dobrze przygotować. Jeśli chodzi o moją firmę, to początkowo myślałem, że pakiet Office mi w ogóle nie jest potrzebny. Później jednak wraz z nowymi zleceniami zarządzanie projektami stawało się trudniejsze i trudniejsze i nie wiedziałem powoli, od czego zacząć, a projekty zaczęły wymykać mi się spod kontroli. Dlatego właśnie powiedziałem sobie, że najlepszą możliwością na tę chwilę będzie właśnie migracja na ten pakiet. Korzystanie z nowych programów na pewno jest o wiele trudniejsze i wymaga chwili. Jednak po chwili zastanowienia wiedziałem, że to jest to.

Może dlatego właśnie teraz wszystkie projekty, za które odpowiadam idą bardzo dobrze. Jeśli ktoś bierze pod uwagę przejście na bardziej nowoczesne oprogramowanie, które dzisiaj jest dostępne to jak najbardziej można sobie na coś takiego pozwolić. W tym celu na pewno trzeba mieć na uwadze to, że chwila minie zanim pracownicy się przestawią.