Zapewne wśród was jest bardzo dużo osób, które uwielbiają łowić ryby. Jest to jedno z najpopularniejszych hobby i mimo tego, że nie należy do najtańszych to jednak sporo osób je praktykuje. Wędkarstwo to łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Wyjazdy po dorsza

wyprawa na dorszaDorsz jest popularną rybą z gatunku drapieżników. Słynie z tego, że jest bardzo waleczny i dzięki temu przysparza łowiącym dodatkowych emocji i frajdy. Wyprawa na dorsza to dla każdego prawdziwego wędkarza bardzo znacząca przygoda, która może zostać uwieńczona pięknymi okazami. Ryby te występują w morzach więc najlepszym miejscem do ich łowienia okaże się kuter. Nad polskim morzem istnieją firmy zajmujące się przygotowywaniem, transportem i przeprowadzaniem wypraw na dorsza. Wielu wędkarzy korzysta z ich usług bo jednak łowienie tych ryb z brzegu nie jest rzeczą łatwą a już na pewno mniej skuteczną. Wypłynięcie na otwarte morze zdecydowanie zwiększy nasze szanse na pozyskanie tej pięknej i zarazem bardzo smacznej ryby. Niemniej jednak, żeby nasze polowanie na dorsza zakończyło się pełnym sukcesem to warto zaopatrzyć się w specjalny sprzęt bo jak już wspomniano, jest to ryba niezwykle waleczna i delikatne zestawy do połowu okoni czy pstrągów mogą okazać się przegranymi w tej nierównej walce. Najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie opinii osób, które posiadają bogate doświadczenie w łowieniu dorszy i z pewnością takie osoby doradzą co należy wziąć ze sobą na taką wyprawę oraz jaką taktykę obrać. Dorsz tak jak inne drapieżniki jest rybą bardzo nieufną więc kluczem do sukcesu będzie nie tylko dobór przynęt ale również technika ich prowadzenia.

Generalnie wyprawy na dorsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdy wędkarz, który dotychczas łowił tylko z brzegu powinien pomyśleć nad zaserwowaniem sobie takiej rozrywki w formie wypłynięcia na głębokie wody Bałtyku a z pewnością nie pożałuje swojej decyzji.