Długo walczyłem o przyznanie środków finansowych dla mojego szpitala. Chodziło o modernizację i remont kilku pomieszczeń, które od dawna wymagały takich zmian. Otrzymane środki pieniężne planowałem rozważnie rozdysponować. Zająłem się tym w pierwszej kolejności.

Kupno kwadratowych plafonów do szpitala 

plafon led kwadratowyNajwiększej uwagi wymagał korytarz na parterze, który nie był odpowiednio oświetlony. Owszem, były lampy sufitowe, ale stare i nie do końca sprawne. Na oświetleniu więc skupiłem się przede wszystkim. Mój przyjaciel, który zarządzał prywatną placówką medyczną podpowiedział mi, że najlepiej sprawdza się plafon led kwadratowy i od razu powiedział, że tylko takim rozwiązaniem mam się interesować. Fakt, plafon w tym kształcie idealnie nadawał się do korytarza a światło led było jasne i odpowiednio oświetlało całe pomieszczenie. Kolor oświetlenia był zimnej bieli, a na tym mi zależało. Osobiście pojechałem kupić plafony do korytarza szpitalnego zaraz po rozmowie z przyjacielem. Wybrałem się do hurtowni oferującej oświetlenie, ponieważ tam było tanio a jeszcze musiałem zapłacić za montaż plafonów firmie, którą wynająłem do renowacji korytarza. Potrzebowałem dwudziestu plafonów i taką ilość zakupiłem. Żywotność lamp była długa, co dawało mi gwarancję, że z plafonów będę bardzo zadowolony. Kiedy wróciłem do szpitala, to poprosiłem ekipę remontową o wyjęcie z pojazdu plafonów. Zadeklarowali przy okazji, że mają wszystko gotowe i plafony mogą zacząć montować.

Korytarz był gotowy. Świeżo pomalowane ściany już nie odstraszały a jasne i solidne oświetlenie sprawdzało się idealnie. Sporo jeszcze pieniędzy zostało i mogłem zająć się korytarzem na ostatnim piętrze szpitala, bo tam również należało pomalować ściany i wymienić okno balkonowe.