Jeśli ktoś uprawia jakiś sport to chce robić to jak najlepiej. Nie chodzi tylko o to by mięśnie były jak największe, bo wszystko zależy od konkretnej dyscypliny. Istotne jest jednak żeby wyniki najlepsze jak to tylko możliwe. Można o to zadbać na różne sposoby, z pewnością dieta jest ważna, ale nie można zapominać o suplementach.

Jakiego rodzaju suplementy warto brać?

suplementy fitnessNasze organizmy potrzebują naprawdę różnych substancji. Większość z nich można znaleźć w produktach z których składa się nasza dieta, jednak czasem jest ich zbyt mało. Z tego też powodu dobrze byłoby to jakoś uzupełnić. Dlatego warto brać suplementy, nie jest to żadne oszukiwanie, a jedynie wsparcie waszej pracy. Osobiście polecam przede wszystkim zadbać o odpowiednią ilość minerałów. Jeśli chodzi o same minerały to w przypadku mężczyzn suplementy powinny zawierać cynk, selen oraz magnez. Natomiast jeśli chodzi o kobiety to polecałbym żelazo i wapń. Cynk odpowiada za produkcję testosteronu w przypadku płci męskiej, dlatego potrzebna jest jego odpowiednia ilość. Jeśli chodzi o selen to zapobiega on degeneracji mięśni co jest przecież niezwykle istotne. Magnez pomaga jeśli chodzi o dobre samopoczucie czy koncentrację to na pewno istotne czynniki w przypadku jakichkolwiek treningów. W przypadku żelaza które polecam dla kobiet to chodzi o uzupełnienie wszystkich strat które są podczas okresów. Żelazo jest ważne dla krwi, tak żeby mogła przenosić tlen, a jest to istotne dla każdej komórki ludzkiego ciała. Ogółem suplementy fitness powinny być dla was czymś codziennym, mogą one w ogromnym stopniu poprawić wasze wyniki oraz jakość waszego życia.

Jest naprawdę sporo różnych produktów, jednak zamiast patrzeć na różne nazwy trzeba dokładnie czytać skład. Możecie  ten sposób określić które są warte brania w waszym przypadku. Każdy z nas potrzebuje czegoś innego, więc trzeba mieć to na uwadze zawsze podczas wyboru suplementów.