Skóra dziecięca jest bardzo delikatna i łatwo ją podrażnić, dlatego rodzice powinni przywiązywać szczególną uwagę do tego czym i w czym myją dziecko. Do kąpieli należy używać specjalnych płynów a ciało dziecka myć odpowiednimi gąbkami. 

Jaką wybrać myjkę dla małego dziecka?

bezpieczna myjka dla dzieciNiemowlaki głównie się pocą, dlatego nie ma potrzeby ich specjalnie szorować, bo możemy im uszkodzić wrażliwą skórę. Starsze maluchy, które już samodzielnie chodzą i dokazują, najczęściej brudzą się w piaskownicy, czy podczas upadku na spacerze, więc konieczne jest zastosowanie specjalnej myjki, dzięki której zetrzemy z dziecka cały brud i kurz. Bezpieczna myjka dla dzieci może być w formie miękkiej gąbki naturalnej, albo syntetycznej, ważne żeby nie była zbyt szorstka, gdyż maluchy nie mają jeszcze zrogowaciałego naskórka na łokciach, czy piętach tak jak dorośli. Dostaniemy także myjkę w kształcie dużej rękawicy wykonanej z materiału frote, lub cienkiej gąbki. Taką rękawicą rodzic może bez problemu umyć dziecko i zetrzeć z niego cały brud. Myjki mogą być wykonane z materiałów syntetycznych, organicznych, albo z bambusa. Nie powodują one podrażnień, ani zarysowań na delikatnej skórze dziecka, dlatego mogą być bezpiecznie stosowane. Jeżeli stosujemy jedną z powyższych myjek, to musimy pamiętać o regularnym jej czyszczeniu, czyli po każdym użyciu trzeba ją wyprać i osuszyć, aby nie miały szansy rozwinąć się w niej groźne drobnoustroje. Nie kosztuje ona dużo, a jest bardzo przydatna jeżeli mamy małe dziecko.

Myjki są w pełni bezpieczne dla dzieci i możemy je kupić w przeróżnych wersjach. Mogą być klasyczne okrągłe, kwadratowe, albo w fantazyjnych kształtach. Dotyczy to tak samo ich kolorów, które są stworzone z myślą o chłopcach i dziewczynkach, aby ich zachęcić do kąpieli.